• Ви знаходитесь тут:

 • Новини
 • Cторінка бібліотекаря

МІСЬКЕ МЕТОДИЧНЕ ОБ'ЄНАННЯ
ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕКАРІВ


Блог шкільної бібліотеки
3D панорама шкільної бібліотеки


/Files/images/2016-2017_nr/Грушко М.П..JPGГрушко Маргарита Пилипівна (Провідний бібліотекар). Працює бібліотекарем з 1988 року, у закладі - з 1998 року

Проблема, над якою працює бібліотека:

“Пошук оптимальних бібліотечно - бібліографічних технологій соціалізації особистості громадянського суспільства"”Головна вимога, якої дотримується бібліотекар:

популяризувати найкращу та найактуальнішу літературу,
широко розкрити бібліотечний фонд,
охопити різні вікові категорії читачів.


У бібліотеці оформлені:

 • Виставки нових надходжень :
  - «Зупинись на хвилинку: подивись на новинки»

 • Тематичні виставки:
  - «Вона на світі одна - єдина - рідна Україна». Популяризує літературу по історії, культурі, мові України, розповідає про державні символи країни і її сьогодення.
  - «Літопис рідного краю». Виставлена краєзнавча література, література про козацьку минувшину та про участь нашого регіону у війні з фашизмом, книги про рідне місто, а також художні твори письменників Дніпропетровщини та конкретно марганчан.
  - «Запрошуємо у казку». Підібрані казки українські народні, українські літературні, зарубіжні, повісті – казки.
  - «Кинь мишку, бери книжку». Зібрані найкращі пригодницькі , фантастичні твори, сучасн українська дитяча проза, ілюстровані енциклопедії та детективи.
  - "Класика - колиска істинної літератури"
  - «Календар знаменних та пам’ятних дат». Виставка оновлюється кожного місяця, інформуючи про знаменні дати, ювілеї видатних людей, свята.

 • Виставки, які розкривають красу та особливості пори року, в якій ми живемо:
  -
  «Тендітна осінь заглянула у вікно».
  - «Біла зимонька прийшла, саньми свята привезла».

 • Тематичні полички:
  - « Відкрий таємниці природи».
  - «Скорботний тридцять третій»
  - «Сучасні українські письменники - дітям».

Бібліотека приділяє велику увагу залученню читачів до книги

На початку року для учнів перших класів традиційно проводиться театралізоване свято “Посвячення першокласників у читачі”. Першокласники старанно готуються до цієї події: вивчають прислів’я, приказки, вірші про книги, правила збереження книг. Традиційно у бібліотеку приходять першокласники раз на місяць на уроки роботи з книгою, відбуваються голосні читання книг, їх обговорення, учні виконують творчі завдання.

Для учнів других класів у бібліотеці відбувся конкурс «Подорож українською казкою». Завдання були дуже різноманітними: показати знання казок, свій артистизм, вміння швидко складати з пазлів ілюстрації до казок тощо.

Особливість всіх конкурсів, які проводяться є те, що вони є заключним етапом роботи з книгою.
На першому етапі бібліотекар проводить бесіду по темі, над якою буде працювати клас, робить огляд літератури, яка знадобиться для підготовки заходу, дає завдання, орієнтовні запитання до конкурсу.
Наступний етап – видача необхідної для підготовки літератури, а через деякий час – проводиться конкурс. Переможці нагороджуються грамотами і призами.

Для того, щоб заходи для учнів молодших класів були цікавими, активісти з шостого класу під керівництвом бібліотекаря готують костюмовані паради літературних героїв, які доповнюють конкурси, свята. На зустріч з школярами приходять герої народних та літературних казок – Котигорошко, Попелюшка, Мальвіна, Карлсон, Пепі Довга Панчоха, Дюймовочка, Снігова Королева, Маленька Розбійниця, Олов’яний Солдатик, Олє – Лукойє та інші.

Бібліотека приймає участь у таких конкурсах:

 • "Шкільна бібліотека"
 • "Найкращий відгук на сучасну українську прозу"
 • "Найкращий читач року"

Бібліотекар була координатором або співкоординатором таких проектів:

"Чудеса рідного міста",

"Диво, ім'я якому - книга"

 • "Чудеса рідного міста"
 • "Диво, ім'я якому - книга"
 • "Іван Барнаш"
 • "Краса надихає на творчість"

Ці проектні роботи стали призерами обласного туру конкурсу "Шкільна бібліотека"


Фотогалерея:

/Files/images/PB220002.JPG/Files/images/PC030041.JPG/Files/images/PC030026.JPG/Files/images/PC030070.JPG/Files/images/P4130102.JPG/Files/images/P4130113.JPG/Files/images/P4290131.JPG/Files/images/Копия PA270056.JPG/Files/images/PC017869.JPG/Files/images/PC017871.JPG


* * * * *

Кiлькiсть переглядiв: 2053

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.