ПРОЕКТ: "Англійській школі 30 років"


/Files/images/Безымянный.JPG
Цей проект присвячений 30-річчю «англійської школи», яка успішно виконує свою освітньо-виховну місію, маючи в арсеналі й «фірмові» методичні надбання, і цікаві дослідницькі розробки,
й креативні ідеї.
Впродовж цих років відбулося стільки цікавих та хвилюючих подій, що мимоволі народилася ідея розповісти про нашу дивовижну школу, про наші незабутні міжнародні проекти та програми, про вчителів, котрі не лише дають учням глибокі знання з англійської, але й допомагають їм розкрити та розвинути здібності і таланти у царині мовознавства, відкривають для них нові перспективи і горизонти, вселяючи впевненість у своїх силах, надихаючи на творчу реалізацію задумів і мрій.



У нашому ювілейному спецпроекті випускники школи розповідають про те, як склалися їхні долі, яку роль відіграла в них рідна школа.

/Files/images/30 years/chornaia.jpg
Коріння створення нашої школи сягає далеких 70х. До того часу в школі вже склався міцний та дружний колектив. Який ніколи не зупинявся на досягнутому, завжди був у пошуках нового в учбово-виховному процесі. Так, вперше в місті були створені школи передового досвіду з предметів, проводилися відкриті уроки й методичні семінари не лише для молодих вчителів міста, а й області.Ідея викладання англійської мови з 1 класу належала Мисківу Володимиру Івановичу, який на той час був інспектором у міськвно та викладав математику в нашій школі. Ця ідея нам сподобалась, і ми з ентузіазмом взялися до справи. Ми—це 2 вчителя англійської мови : Чорна І.А. та Халемендик С.Г., а роком пізніше - Піменова І.П. Спочатку ми навіть не уявляли, які труднощі нас очікують. По-перше, не було ніякої методичної бази, підручники - старі, наочність була в одному екземплярі, і її постійно треба було переносити із класу в клас. З технічних засобів навчання - лише програвач. Всі малюнки і таблиці виготовляли власноруч. До того ж нам поставили умови, що у школі повинна бути лише одна мова, тому групи німецької мови довелось закрити. Важко доводилося й вчителям англійської мови. Замість того, щоб ділити клас на 2 або 3 групи, інколи доводилось працювати з усім класом.Але час ішов. Поступово накопичувалась учбова база. Учителі привозили підручники, книги для позакласного читання та наочність звідусіль. Адміністрація школи завжди йшла назустріч. Були обладнані 2 лінгафонних кабінети, 2 великі класні кімнати поділили навпіл, щоб можна було працювати в підгрупах. Багато незручностей почували вчителі з інших предметів, але поступались нам, бо розуміли, що наша школа—школа майбутнього.Протягом всіх років школа постійно потребувала кадрів. Кількість груп з кожним роком все збільшувалась, і вчителі англійської мови були перевантажені. У нашій школі працювали Мархасіна Л.Б., Айвіна С.Л., Тімощенко Є.В., Пічкасова С.В., Гитик В.Ю., Устинов Д.М., Хорушко Н.Н., Шакірова Т.Н. та інші. Але деякі вчителі йшли до шкіл, які відкривались у нових мікрорайонах, інші не витримували постійного контролю з боку шкільної адміністрації. З часом утворилась група патріотів своєї справи, які принесли новий напрямок у роботу школи і вивели її на новий рівень. Це справжні майстри своєї справи—Піменова І.П., Макуха Т.С., Демченко Л.М., Нанаєва Т.В. Чорна І.А., вчитель англійської мови з 1964 по 2001, заступник директора з НВР з1976 по1988р


/Files/images/gramoty.JPGЗ 1978 року школа набула статусу спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови з 1 класу.

З 2005 року в школі було введено вивчення другої іноземної мови (німецької) з 5 класу.

Школа є методичним центром у місті з вивчення англійської мови: учителі школи проводять семінари – практикуми , залучаючи методистів Британських видавництв “Longman” та “Macmillan”.

Доброю традицією школи є проведення таких заходів як святкування Різдва, Нового року, Дня святого Валентина, свята Хеллоуїн, свята Абетки,свята Казки та Першого дзвоника.

Щорічно у квітні проходять Шекспірівські дні. «Король Лір», «Отелло», «Ромео і Джульєтта», «Приборкання непокірної», «Сон літньої ночі» - улюблені вистави школярів.

Проводяться конкурси англійської, американської та німецької поезії.
Випускаються стіннівки до визначних дат.

З метою підвищення пізнавальної активності учнів різних ступенів навчання у школі започатковано проведення Олімпіад з англійської та німецької мови у 2-8 класах. А в міських та обласних олімпіадах з англійської мови наші учні займають призові місця.


Великий відсоток випускників обирає факультети, де профільною дисципліною є англійська мова або викладання предметів проводиться англійською мовою

Високий потенціал МК англійської мови підтвердили наші учні, які стали випускниками програми обміну майбутніх лідерів FSA FLEX “Акт підтримки свободи”. Вісімнадцять учнів школи протягом року навчалися у США. Після повернення додому учні поділилися своїми враженнями та успіхами навчання в американських школах, записали яскраві спогади до літопису “Шкільні програми обміну”.
/Files/images/30 years/32.jpgОлена Корчака – наш перший посланець в Америку.
(Kingsport, Tennessee, 21.07.1993-02.06.1994)
“I want to say “thank you” to my school and to my dearest teachers who have done so much for me!
Yours truly,
Elena Korchaka”

/Files/images/30 years/2.jpg
Юрій Заярний

Cincinnati, Ohio 09.08.94—02.06.95
"Dear Tatyana Vasilievna, Irina Petrovna and Lina Boleslavovna,
...Our English lessons are quite different from what I was used to. Our teacher, Mr. Polivka, makes a great emphasis on writing. It was a little bit hard for me at the beginning of the year to get used to all this writing, but now I feel much more comfortable writing in English. My grade for the first quarter was "B", it was 90% out of a hundred. Our grade system is quite different: if you get 100-93%, this is "A", 93-84% - "B", 84-75% - "C" and so on. My grades for the first semester were three "A"s and three "B"s. I got an "A" in physical education (PE ), physics and calculus. American government and history were hard for me, as well as American literature, so I did not get the grades I wanted and now I am working on it...
...I just got back from the vacation in the Disney World in Florida, where my host parents took me, and it was really impressive. In February we are also going to Washington DC with other exchange students from the republics of the former U.S.S.R. I am really looking forward to this trip...
Thank you once more for everything you have done to me and I hope to see you soon .
Sincerely,
Yuri Zayarny."


Кiлькiсть переглядiв: 501

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.